EKSĀMENS TEORIJĀ UN BRAUKŠANĀ CSDD

csdd eksamensAutoskolā teorijas mācībspēks un auto vadīšanas instruktors apmāca potenciālos šoferus, lai varētu atbilstoši noteikumiem un nekļūdīgi pārvietoties ceļu satiksmes plūsmā. Vairāk nekā 10 autoskolas piedāvā kursus tiesību iegūšanai tādās  transportlīdzekļu kategorijās kā A, A1, B,C utt.
B kategorijas autoskolas audzēkņi kursos apgūst teorētiskās zināšanas un auto vadīšanas prasmes ar transporta līdzekļiem, kam masa ir 3500 kg un noteiktais sēdvietu daudzums ir astoņas, neierēķinot vadītāja sēdvietu. Mācīšanos autoskolā ir atļauts sākt jau no 16 gadu vecuma, taču gala eksāmenus drīkst nokārtot tikai pilngadīgas personas.
Paralēli ceļa satiksmes noteikumu apguvei kursants var uzsākt auto vadīšanas apmācības nodarbības pie izvēlētā autoskolas braukšanas instruktora, taču iepriekš jāuztaisa “baltās” tiesības..
95. KODS SERTIFICĒTIEM VADĪTĀJIEM
Pieņemtā Eiropas Savienības direktīva izvirza nošķirt neprofesionālos un kvalificētos šoferus. Tā paredz profesionālās kategorijas nokārtošanu šoferiem, kas ir Eiropas Savienībā reģistrēto kompāniju darbinieki un kas veic pārvadājumus ar D1, C1 u.tml. kategorijas transportlīdzekļiem.
Veiksmīgi īstenojot autoskolas eksāmenus, sekmīgi jāiztur CSDD eksāmens teorijā un transportlīdzekļa vadīšanā.
Pirmajā posmā kategorijai atbilstošs teorijas eksāmens ceļu satiksmes noteikumos. Jāatbild uz 35 jautājumiem pusstundas laikā, iesniedzot ne vairāk par 3 nepareizām atbildēm.
Otrajā daļā ir teorētiskais eksāmens profesionālajos jautājumos. Ja kursants  pieļaus ne vairāk kā piecas kļūdas, tad eksāmens būs nokārtots. Trešais 95. koda CSDD eksāmena posms ir 1,5 h ilgs braukšanas eksāmens figūru laukumā un kustībā pa pilsētu.
EKSĀMENS TEORIJĀ UN BRAUKŠANĀ CSDD
CSDD eksāmenu var doties kārtot cilvēki, kas ir 18 gadus veci un ceļu satiksmē nobraukuši kaut mazāk pieļaujamo stundu skaitu licencēta instruktora klātbūtnē, kā arī sekmīgi nokārtojuši autoskolas pārbaudījumus. Pirmais ir eksāmens teorijā, kurā ir kategorijai attiecīgi jautājumi. Ceļu satiksmes drošības direkcijas inspektora vadībā ir eksāmens braukšanu iemaņās – sākotnēji figūru laukumā, pēcāk kā ceļu satiksmes dalībniekam.
CSDD teorētiskais un braukšanas prasmju pārbaudījums ir beidzamais etaps, kuru, sekmīgi nokārtojot, jaunais autobraucējs var iesniegt visus vajadzīgos dokumentus apliecības izņemšanai.