Naudas aizņemšanās daudzveidība un to piedāvājums Latvijā

Vairumam cilvēku dažādi naudas aizdevumi kļūst par būtisku dzīves risinājumu, piešķirot izeju smagās situācijās vai negaidītos dzīves brīžos. Lai sniegtu ieskatu, kuri aizdevumi ir piemērotākie katrai ikdienas situācijai, piedāvājam īsu pārskatu par būtiskāko, kas jāizskata, izvēloties naudas aizdevēju un aizdevuma veidu daudzveidīgajā banku piedāvājumā.
Kādi ir Latvijas tirgū pieejamie naudas aizdevumu veidi un kurām ikdienas situācijām tie ir plānoti?
Ātrie kredīti
Ātros aizdevumus vairums patērētāju pazīst, kā īstermiņa kredītus, kuru noformēšana nepatērē pārāk daudz laika, tomēr atsevišķos gadījumos, kā ātrais kredīts var tikt piešķirts arī ilgtermiņa kredīts uz ilgāku atmaksas periodu. Parasti līguma noslēgšana patērē tikai piecas minūtes. Parasti pieteikumu aizpildīšana notiek tiešsaistē, aizpildot aizdevuma pieteikuma anketu, kas prasa uzrādīt personīgos datus, regulāro ienākumu summu un esošo darba vietu. Regulārajiem kredītņēmējiem, kas šos datus aizpildījuši agrāk, jāpiespiež vien pāris pogu, lai jau mirkli vēlāk saņemtu kredītu savā kontā. Galvenokārt šīs priekšrocības dēļ, cilvēki Latvijā parasti dod priekšroku ātrajiem kredītiem, jo aizdevumi interneta neprasa daudz laika. Nereti uzrodas neatliekamas vajadzības, kurās laiks ir īpaši nozīmīgs noteikums, tādēļ ātrais kredīts iegūst popularitāti cilvēku vidū. Kaut gan ātrie aizdevumi mēdz būt ar neizdevīgākiem komisijas procentiem, cilvēki joprojām dod priekšroku šiem aizdevumiem situācijās, kad ātrs noformēšanas process ir daudz būtiskāks par komisijas izdevumiem.
Kā aprēķināt, cik daudz drīkstat aizņemties? Ikkatra aizdevēja portālā parasti ir pieejams kredīta kalkulators, kas elastīgi parāda, cik daudz drīkstat aizņemties, cik lieli maksājumi būs jāveic katru mēnesi un kāda ir gala summa, kas būs jāsedz paredzētajā laikā. Mūsdienās pieprasītākas ir arī interneta spied te , kurās ir viegli pārskatāmi visi sms kredits internetā, sniedzot iespēju tos salīdzināt, uzzināt par aktuālajiem piedāvājumiem un piemeklēt izdevīgākās kredīta opcijas. Atrie krediti interneta pārtop par ērtu iespēju, kā iegūt finanšu līdzekļus vajadzīgajā mirklī.
Ne visi ātrie kredīti ir īstermiņa kredīti, tādējādi tā ir izdevība sagādāt līdzekļus, kas nebūs jāatdod acumirklī, bet kredīta segšana pieļaujama noteiktu nedēļu vai pat gadu garumā. Tādos gadījumos gan jābūt gataviem, ka kredīta maksas nosacījumi var būt augstāki, un var būt vajadzīgs oficiāls apliecinājums, ka jums ir drošī pieejamie līdzekļi paredzēto kredītmaksājumu apmaksai, bet, pateicoties aizdevēju plašajam piedāvājumam, varam noslēgt aizvien piemērotākus nosacījumus arī ātrajiem ilgtermiņa aizdevumiem.

Patēriņa kredīti – izeja paredzētu tēriņu gadījumā
Ātros kredītus cilvēki visbiežāk izvēlas brīžos, kad finansiāla palīdzība vajadzīga pēkšņi, nespējot kavēties līdz viņu pieteikumu izskatīs citi kredītdevēji. Savukārt parasto patēriņa kredītu piešķiršanas kārtība prasa mazliet vairāk laika, tomēr tie ir lētāki. Kas ir patēriņa kredīts? Patēriņa kredīts ir izdevīgs risinājums, kad plānojat vērā ņemamu pirkumu, piemēram, plānojat iegādāties labāku datoru. Patēriņa kredīts mēdz būt labvēlīgāks, kā ātrie kredītu veidi, piedāvājot izdevīgākus aizdevuma maksājumus, bet, lielākoties, tas atkarīgs no paša kredītdevēja.
Noteikts naudas kredīts konkrēta pirkuma noformēšanai jeb patēriņa kredīts ir izdevīga izeja, ja plānojat veikt lielāku pirkumu. Lai iegādātos vajadzīgo parasti ir divas izejas – sakrāt vai noformēt kredītu. Sakrāšana parasti ir ļoti ilga, un momentā, kad galu galā būs palaimējies iekrāt noteikto naudas summu, ne katru reizi spēsim garantēt, ka sencerētais pirkums mūs (vēl arvien gaidīs. Tādēļ daudzi no patērētājiem izvēlas otru iespēju – negaidīt un nekavējoties nopirkt kāroto, aizņemoties vajadzīgo naudu no kāda no aizdevējiem. Šim risinājumam šobrīd tirgū ir pieejami patēriņa kredīti internetā.
Ne ikreiz ātrie kredīti Latvijā ir pirmā izvēle šādās situācijās, tā vietā varam atlasīt arī banku un citu aizdevēju piedāvājumus. Patēriņa kredīti varbūt netiks noslēgti piecās minūtes, bet būs pārdomātāki, elastīgāki un izdevīgāki. Turklāt, patēriņa kredīta gadījumā, atšķirīgi no ātrajiem kredītiem, tiek piešķirtas daudz lielākas aizdevuma summas, kas ir nozīmīgi, ja nepieciešams vērtīgs pirkums. Tāpat šim naudas aizdevuma variantam ir piemēroti salīdzinoši ilgāki atdošanas termiņi, paredzot aizdevuma atdošanu pat 5 gadu laikā, ko nenodrošina pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Virknei kredītdevēju programmās tiek piedāvāts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan uzņēmējiem, un, atsevišķos gadījumos, ja spēsiet nodrošināt regulārus ieņēmumus, var tikt noslēgti arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Retāk iespējami ir paterina krediti bez darba vietas, jo cita veida ieņēmumi var būt nedroši, nespējot garantēt, ka spēsiet segt kredītsaistības ilgākā laikā. Šajos gadījumos svarīga loma ir tam, kā, ņemot vērā visus saistības, Jūsu finansiālo situāciju izskaitļo patēriņa kredīta kalkulators, kas aprēķina gan Jūsu ienākumu plūsmu, gan citas kredītsaistības.

Kredītlīnija – pārdomāts risinājums neparedzētām situācijām
Lai arī patēriņa aizdevumi ir ilgstošāk zināms kredītu risinājums, līdzīga kredīta noformēšana, ar garāku aizdevuma grafiku un labvēlīgiem nosacījumiem, ir kredītlīnija. Lai gan tikai pēdējā laikā ieviesta tirgū, kā drošs aizdevuma risinājums, daudzi joprojām nav droši, kas ir kredītlīnija, nesaprotot šī aizdevuma piedāvātās iespējas un priekšrocības. Taču īstenībā izdeviga kreditlinija atļauj daudz sekmīgāk plānot neplānotus tēriņus un ietaupīt.
Ko nozime kreditlinija? Šis kredīta veids atļauj izņemt iepriekš piešķirtu limitu, kas tiek piešķirts jebkurā vajadzīgajā brīdī, tādējādi brīžos, kad uzrodas neplānoti zaudējumi, nav jāsatraucas par to, vai tiks vai netiks izmaksāts
piešķirts kredīts, kā garants grūtos brīžos būs iepriekš noslēgtais kredītlimits, kuru varat iztērēt, kad un kādās summās gribat, balstoties pēc vajadzībām un iespējām apmaksāt kredīta maksājumus. Turklāt, pat ja aizdevums tiek pārskaitīts tūkstoš eiro apjomā, kredīta izmaksas jāsedz tikai par to saistību daļu, kas tiek reāli izmantota. Juridiskajām personām ir iespējama arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas tāpat, kā kredītkarte, piedāvā variantu tikt klāt rezerves līdzekļiem mirkļos, kad tas nepieciešams. Protams, arī šim kredītam ir noteikti apjomi, kurus visbiežāk ietekmē kredītvēsture un izdevumu apjoms, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, ir ar mazāku pieejamo kredītlimitu. Tieši tāpat zemāki limiti iespējami tad, ja nevarat uzrādīt regulārus ienākumus, tādēļ, piemēram, nereti kreditlinija no 20 gadiem ir ar labākiem nosacījumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī aizņēmēja vecums var būt viens no kritērijiem, kas naudas izsniedzējam ļauj izteikt vērtējumu par kredītņēmēja noturību un iespējām segt kredītu noteiktajos termiņos. Jo neapstrīdamāka būs Jūsu finanšu situācija un drošāks ieņēmumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – aizdevums ienākumu apmērā
Lai iegūtu papildus finanses pēkšņiem tēriņiem un vajadzībām, var tikt noformēts arī overdrafts jeb neliels kredīts vienas darba algas apmērā. Šo iespēju parasti piedāvā banku iestādes, papildus nosakot, lai Jūsu algas konts būtu uzturēts viņu bankā. Šādi bankas iestāde var pārliecinošāk sekot Jūsu naudas plūsmai un tam, lai overdrafta summa nepārsniegtu Jūsu ikmēneša ienākumus. Overdrafta nozīmīgākā priekšrocība ir apdomība, jo, pateicoties tā algai pakārtotajam apmēram, nespējam aizņemties vairāk, kā spēsim atmaksāt. Ievērojot, ka overdrafts nevar pārsniegt regulāros ieņēmumus, tā atmaksa visbiežāk nerada sarežģījumus un nesagādā kredītgrūtības.

Kredītkartes un to atšķirība no pārējiem kredītu veidiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīta noteikta summa, kuru var izlietot viena mēneša vai ilgāka perioda griezumā. Attiecīgi par izlietoto līdzekļu apmēru, tāpat, kā gadījumos, kad tiek piešķirts naudas aizdevums internetā, tiek aprēķināti komisijas procenti, kas ir atbilstoši
samērīgi izmantotajam aizdevuma apmēram.
Kredītkartes, līdzīgi, kā cits aizdevums fiziskai personai, piedāvā iespējas plānot izdevumus, kas pārsniedz šobrīd esošos līdzekļus, un ļauj neatlikt uz rītdienu pirkumus, ko varam iegūt savā īpašumā jau tagad. Turklāt kredītkarte ir vēl ātrāks kredīta risinājums, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja esam aktivizējuši kredītkarti, varam to izmantot vajadzīgajā brīdī, pielietojot veikalos, kas akceptē kredītkaršu maksājumus, kā norēķināšanās veidu.
Šo karšu ierobežojums vairumā gadījumu ir pakārtots aizņēmēja regulārajiem ieņēmumiem, lai aizdevuma summa nepārsniegtu ienākumu apjomu, un būtu, vairāk kā ātrāka alga, nevis kredīts, kura atmaksa radītu grūtības. Analogi, kā gadījumos ar kredītlīnijas aktivizēšanu pie kāda no kredītdevējiem, kredītkaršu ieviešanā tiek izanalizēti ikmēneša ieņēmumi, un kredītapjomi tiek aprēķināti gan īsākos, gan ilgākos laika periodos, atkarībā no klienta vēlmēm un vajadzībām, tādējādi kredītkarte ir elastīgs aizdevuma noformēšanas veids, jo patērējam tikai tik, cik vēlams.

Līzings vai kredīts automašīnas pirkšanai – ātri un vienkārši
Auto līzings ir viens no aizdevuma veidiem, kuros ienākumi var būt nepietiekoši, lai garantētu spējas atmaksāt kredītu, un šo aizdevumu gadījumā var būt nepieciešama papildus ķīla. Visbiežāk līzinga ķīla ir pati automašīna, kas paredz, ka brīžos, kad auto līzings netiek samaksāts līgumā noteiktajā laikā, kredītdevējs var piesavināties īpašumā esošo automašīnu.
Gadījumos, kad tiek izsniegts auto kredīts, tiek analizēti gan klienta finanšu situācija un kredītvēsture, gan noskatītās automašīnas cena. Jo lielāka ir mašīnas cena, jo lielāka iespēja, ka tiks prasīta ķīla, kā arī būs vajadzīgi daudz apjomīgāki katra mēneša ienākumi, lai aizdevējs būtu ar mieru atbalstīt šāda veida pirkumu. Lai noteiktu kredītlimitus mašīnas nopirkšanai, kredītdevēji liek lietā speciālas formulas, kas parasti tiek definētas, kā auto līzinga kalkulators. Ievadot datus par plānoto automašīnu, ikmēneša ieņēmumiem un kredītsaistībām, tiek noteikta summa, kas ir pieejama, lai iegādātos šo vai līdzvērtīgu mašīnu.
Mašīna ir apjomīgs un vērtīgs pirkums, tādēļ daudziem variants aizņemties naudu ir vienīgā opcija. Taču jārēķinās, ka automašīnu pirkšanai paredzētie krediti no 19 gadiem bez darba vietas nebūs iespējami, jo šis kredīta tips, atšķirībā no īstermiņa un ātrajiem kredītiem, prasa daudz stabilākas garantijas. Ja varēsiet uzrādīt drošus un pietiekami stabilus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, auto līzinga piešķiršana būs viegla un neaizņems daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā izeja
Daudzi aizdevuma veidi nav pieejami, ja nespējam uzrādīt regulārus ienākumus, piemēram, ja ienākumus gūstam, kā pašnodarbinātas personas , nevis veicot algotu darbu. Šādos apstākļos, lai papildus pierādītu savas iespējas segt kredīta maksājumus, var būt vajadzīgs ieķīlāt kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt apstiprināti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežāk izmantotā ķīla ir automašīna, ko patērētāji ir gatavi piedāvāt, kā papildus garantiju, lai tiktu noformēts kredīts pret ķīlu. Šis ir viens no risinājumiem arī situācijās, ja aizdevēja kredītu klāstā nav iespējami paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, līdzīgi, kā citi aizdevumu piedāvājumi, ir limitēti, un lielākoties ir pakārtoti auto vērtībai. Jo dārgāka ir mašīna, jo elastīgākus noteikumus var nodrošināt aizdevēji, bet liela nozīme var būt papildus nosacījumiem – ieņēmumiem, agrākām saistībām un kredītvēsturei. Saprotami,ka daudzveidīgajā piedāvājumu klāstā ir pieejams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat sabojājis savu kredītvēsturi vai esat bez regulāriem ienākumiem, ķīla var būt vienīgais pieejamais risinājums.

Aizdevums pret īpašumu
Lai arī automašīnas ir viens no izplatītākajiem ķīlas variantiem aizdevuma piekļūšanai, daļa naudas aizdevēju pieņem arī citus ķīlas veidus. Aizvien biežāk naudas aizdevēju piedāvājumos, kā aizdevuma veids pavīd arī aizdevums pret īpašumu. Parasti tā ir
izeja cilvēkiem, kam agrāk ir bijuši nenokārtoti rēķini, vai esošā finanšu situācija nav gana labvēlīga. Visbiežāk krediti paradniekiem bez kilas netiek izsniegti, jo naudas kredīts bez ķīlas tādos gadījumos ir pārāk nedrošs.
Kā ķīlas īpašums var tikt pieņemta gan jau augstāk minētā automašīna, gan māja, zeme vai cits īpašums, kura vērtība ir gana liela, lai būtu samērīga kredīta summai. Naudas aizdevums bez ķīlas tiek piešķirts cilvēkiem ar pietiekamiem ieņēmumiem un labu kredītvēsturi, vai arī situācijās, ja paredzētā aizdevuma apjoms nav pārāk liels. Tomēr, ja gribat aizņemties lielākas summas, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Ķīla ir piemērots risinājums cilvēkiem, kuri agrāk, atrodoties negatīvā finansiālajā situācijā, ir izbojājuši savu kredītvēsturi vai iekļuvuši „melnajā” sarakstā, jo arī šiem klientiem var tikt piešķirts kredīts – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu visbiežāk dod daudzpusīgākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo ķīlas cena lielākoties ir daudz lielāka, kā, piemēram, regulārie ienākumi, tādējādi paveras iespējas uz lielākiem kredītiem, nodrošinot iespējas atļauties vairāk.
Protams, kredīts pret ķīlu arī uzliek daudz nopietnākas saistības. Ja nelielus ikdienas maksājumus varam atļauties ignorēt brīžos, kad trūkst naudas kredītsaistību veikšanai, tādos gadījumos, atdodot ķīlā vērtīgu īpašumu, būsim daudz ieinteresēti pēc iespējas ātrāk atmaksāt aizdevumu, lai atgūtu īpašumtiesības. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to neatdodam savlaicīgi, lai gan ar papildus izmaksām, drīkstam aizdevumu atmaksāt vēlāk, kad finansiālā situācija stabilizējas. Savukārt, ieķīlājot mašīnu vai īpašumu, riskējam to zaudēt, ja neapmaksāsim esošās saistības tam atrunātajā termiņā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas var apmierināt mūsu vajadzības, ja plānojam lielāku pirkumu, bet, ja nevēlamies lieki riskēt ar īpašumu, tad šads aizdevums ir piemērotākais risinājums.
Tāpēc, izvēloties aizdevēju, un izvērtējot, vai dot priekšroku aizdevumam ar vai bez ķīlas, allaž jāapzinās katra iespējas atlīdzināt izsniegto kredītu tam paredzētajā datumā. Kredīta summa vienmēr būs mazāka par patieso ieķīlātās mantas cenu, tādēļ, ja neatmaksāsim vajadzīgos rēķinus, varam zaudēt daudz vairāk.

Hipotekārie kredīti – iespēja jaunas dzīves uzsākašanai
Ar laiku, nostabilizējoties dzīvē, iegūstot drošu un labi apmaksātu darbu, cilvēki sāk plānot nākotni, plānot ģimenes dzīvi un tās rītdienu. Šo dzīves plānu būtiska sastāvdaļa ir plāns par savu mājokli, it sevišķi, ja esat jauna ģimene ar bērnu. Pateicoties aktuālākajām izmaiņām Latvijas likumos, jaunajām ģimenēm ar bērniem var tikt piešķirts arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo pretimnākošāki nosacījumi.
Taču, neskatoties uz to, vai tiek piešķirts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi kredītdevēji rūpīgi skatās uz īpašuma vērtību, plānoto ieguldījumu samērību un kredīta apjoma atbilstību katras ģimenes, uzņēmuma vai personas ieņēmumu apjomam. Dažkārt kredītdevēju iesaistīšana ir arī ļoti vērtīga pirms katra īpašuma iegādes, jo aizdevēju un banku iestādēs ir zinoši eksperti, kuri spēs saprast, vai nepārmaksāsiet, ieguldot vairāk, kā nepieciešams. Tādējādi aizdevēji konsultē aizņēmējus, novēršot nesamērīgu kredītsaistību uzņemšanos. Aizdevumi fiziskām personām ir ļoti dažādi, taču tos vieno viens kritērijs – aizņemšanās atbildīgi, it sevišķi, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savu tuvinieku drošību.

Aizdevuma iespējas īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Ātrie un patēriņa aizdevumi ir ikdienišķs, īstermiņa problēmu risinājums, tomēr, kad domājam par tālāku dzīvi un ieguldījumiem, aizdevumu summas un piedāvājumi būtiski atšķiras. Piemēram, ja vajadzīgs kredīts mājokļa iegādei, banku prasības ir krietni augstākas. Aizvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek piedāvāts ar īpaši draudzīgiem noteikumiem, bet arī ar pretimnākošiem noteikumiem, šis kredīta veids pieprasa lielus un regulārus ieņēmumus.
Dažu aizdevēju aizdevumu klāstā, kā risinājums ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, bet šis kredīta veids iespējams tikai klientiem ar pozitīvu kredītvēsturi un regulāriem ikmēneša ienākumiem. Ienākumu summa nosaka to, cik lielā apjomā aizdevējs būs gatavs segt plānoto pirkumu. Pat ja netiks noformēts mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, aizdevējs var apmaksāt nozīmīgāko daļu no īpašuma vērtības, tādējādi atvieglojot dzīvokļa, mājas vai nekustamā īpašuma iegādi. Katram aizdevējam ir izstrādāts savs mājokļa kredīts kalkulators, kas izvērtē iespējamos finanšu draudus, ņemot vērā gan nekustāmā īpašuma tirgus virzību, gan klienta ienākumus un realizējamo līdzfinansējumu. Līdzīga analīze tiek veikta arī gadījumos, kad tiek pieprasīts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir īpašums, jo drošākas garantijas no Jums sagaidīs naudas aizdevējs, neskatoties, vai tā ir banka vai cita veida kredītaizdevējs. Tāpēc pirms šāda būtiska soļa, uzmanīgi izanalizējiet savas iespējas nākošo gadu laikā veikt salīdzinoši lielus maksājumus. Vieglprātīgi aizņemoties summas, kas pārsniedz mūsu finansiālās iespējas, varam saskarties ar kredītgrūtībām un sabojāt parādvēsturi, kas vēlāk kavēs iespējas aizņemties arī nelielas aizdevuma summas ikdienišķiem izdevumiem.

Kredītu apvienošana – izeja aizmāršīgajiem
Ja esam aizņēmušies kredītus no vairākiem kredītdevējiem, šo kredītu savlaicīga apmaksa kļūst ļoti apgrūtinoša, jo jāatceras visi nosacījumi, apmaksas datumi un summas. Dažkārt šādos brīžos var nejauši gadīties, ka kāds maksājums netiek samaksāts. Lai izvairītos no sarežģījumiem, kā izeja ir ieviesta kredītu apvienošana, kad kāds cits aizdevējs apmaksā mūsu kredītsaistības, pārnesot uz jaunu vienošanos ar vienotiem noteikumiem.
Apvienojot dažādus kredītmaksājumus vienā, varam ieekonomēt laiku un uztraukumus, turklāt kredītu apvienošana vienā neprasa daudz pūļu. Galvenais, kas tiek ņemts vērā, ir aizdevumu apjoms, izvērtējot gan aizdevumu apjomus, gan kredīta procentus, lai visa summa nepārsniegtu kredītu apvienotāja noteikto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt risinājums arī klientiem, kas aizņēmušies vairākus ātros aizdevumus, un nevar šos kredītus samaksāt atrunātajā termiņā. Ja nevaram apmaksāt ātro kredītu tam noteiktajā laikā, mums papildus jāsamaksā par termiņu pagarināšanu, kas izmaksā līdz pat 20 % no aizdevuma summas. Ilgākā laika periodā mēs būtiski pārmaksājam. Tādēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā atrod risinājumu ilgām kredītgrūtībām. Dažādu pārskaitījumu vietā varam veikt vienu, samērīgāku maksājumu, pārtraucot pārmaksu par kavētiem maksājumiem. Šāda atro kreditu apvienosana ekonomē gan līdzekļus un resursus, gan drīzāk ļauj sakārtot kredītsaistības.
Taču jebkādu kreditu apvienosana, līdzīgi, kā citi aizdevumu veidi, ir ierobežoti. Arī šim kredītu veidam ir būtiska mūsu finanšu stabilitāte, jo ienākumi ir galvenais garants, kas galvo mūsu spējas apmaksāt paredzētos gradika maksājumus. Parasti tā tiek piedāvāta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, bet, ja saistību kopsumma ir apjomīgāka, kā iespējams nodrošināt vienā reizē, tiek izskatītas opcijas dalīt aizdevumu vairākās daļās, veicot maksājumus pa daļām. Šādās situācijās iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā galvenais nosacījums tiek vērtēta šībrīža finansiālā situācija, nevis agrākās kļūdas. Ne velti ātro kredītu apvienošana nereti tiek uzskatīta arī, kā izeja situācijās, kad vairs netiekam galā ar esošajām kredītsaistībām.

Mūsdienās kreditu apvienosana viena maksajuma ir pievienota daudzu aizdevēju mājas lapās, kā arī ir daži kredītdevēji, kuriem tā ir pamata aizdevumu forma. Milzu priekšrocība ir pārkreditācijas ērtība, jo parasti kredītu apvienošana online prasa tikpat nedaudz laika, kā ātro kredītu piešķiršana. Turklāt, ja varam uzrādīt pietiekamus ienākumus, iespējama kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo garantiju uzrādot bankas apliecinājumu par regulāriem un gana lieliem ienākumiem.
Lai gan atro kreditu apvienosana viena visbiežāk ir nebanku aizdevēju piedāvājumā, kuri ir izvēlas riskantākus darījumus, kā lielākā daļa banku, šo risinājumu piedāvā arī dažas no populārākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank ir iespējama, ja esat ilggadējs un uzticams šīs bankas klients. Bankas parasti rūpīgāk izvērtēs katru iespējamo sadarbību, tādējādi var tikt atteikta, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, bet, ja bez kavēšanās esat pildījis saistības pret šo un citām bankām, saistību apvienošana vienā , būs ērta un vienkārša.
Ja pārkreditēšanai paredzēta maza kredīta summa, kuru iespējams atdot dažu mēnešu laikā, tad parasti ir iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, un kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, tomēr katrā no šiem gadījumiem svarīgi ir ne tikai piekrišana no aizdevēja puses, bet arī jāpievērš vērība piedāvājuma noteikumiem. Jo ātrāka un atvieglotāka kredītsaistību pārslēgšana, jo augstāki būs kredīta procenti, jo augstie procenti aizdevējam palīdz nosegt augsto risku un iespējamos zaudējumus. Lai izvairītos no neērtām situācijām un sliktu pieredzi, saskaroties ar krāpnieciskiem kredītu pārslēgšanas nosacījumiem, vienmēr izanalizējiet, vai šis ir labākais no scenārijiem Jūsu situācijā. Tāpat var noderēt kredītu apvienošana atsauksmes dažādās interneta vietnēs, kur esošie vai bijušie klienti dalās pieredzē sadarbībā ar dažādiem kredītdevējiem. Šāda veida atsauksmes palīdz pieņemt lēmumu par labu vienam vai citam variantam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz attīstību
Finanšu trūkums nomāc ne tikai privātpersonas, dažreiz, lai realizētu plānus un ieceres, kredīts nepieciešams arī juridiskām personām. Šādām situācijām tiek piedāvāts kredīts uzņēmumam, kas var būt nepieciešamība gan pieredzējušām organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot realizēt jaunus plānus vai pielāgot uzņēmuma darbu modernākajām tirgus tendencēm.
Šis aizdevuma veids ir īpaši piemērots jaunajiem uzņēmumiem, kuri vēlas iekļūt jaunā tirgū vai izvērst pircēju loku. Ikviena biznesa idejas izaugsmei ir svarīgas līdzekļu ieguldīšanas iespējas, tomēr tikai daļai uzņēmumu ir pieejami pietiekami lieli naudas līdzekļi plānoto uzlabojumu realizēšanai. Atkarībā no uzņēmuma stabilitātes un rentabilitātes, kredītdevējs aprēķina gan aizdevuma summu, kuru var piešķirt, gan arī izvērtē, vai attiecīgajā situācijā var tikt noformēts kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī jāuzrāda vēl citas garantijas. Kā ķīla šādās situācijās var būt uzņēmuma kapitāls, piederoša mašīna vai cits līdzvērtīgs ieguldījums, kas liecinātu par aizdevuma savlaicīgu segšanu tam noteiktajā laikā.
Šī aizdevuma veida svarīgākā priekšrocība ir iegūtais laiks, jo uzņēmējdarbībā ļoti nozīmīga ir īstās projektu idejas realizēšana pareizajā laikā. Palaižot garām tirgus tendences, klientu vajadzības vai citus būtiskus apstākļus, uzņēmumu pārstāvji pazaudē daudz vairāk, nekā samaksājot kredīta komisijas maksu, tāpēc aizvien biežāk, ņemot vērā mainīgo uzņēmējdarbības tirgu, gan lielie, gan jaunie uzņēmumi liek lietā izdevību iegūt naudu kredīta veidā.

atrie krediti paradniekiem kredīti – risinājums biznesa augšupejai
Ja ar nelielu aizdevumu uzņēmējam nav iespējams segt visas tirgus prasības un plānoti daudz vērienīgāki rekonstrukcijas darbi uzņēmējdarbības augšupejai, tad izeja ir investīciju kredīti, kuru summas var sasniegt līdz pat 500 tūkstošiem, nodrošinot gan vērtīgu aprīkojuma pirkšanu, gan apjomīgus uzlabojumus un uzņēmuma paplašināšanu. Šī tipa aizdevumi ir samērā lieli, tāpēc tos parasti nodrošina tikai lielas, drošas banku iestādes, kuru finansiālā situācija ir gana pozitīva, lai sekmētu citu uzņēmēju procesus. Parasti tie ir ilgtermiņa aizdevumi, kas paredz saistības daudzu gadu garumā, tādējādi gan aizdevējam, gan uzņēmumam, kas saņems aizdevumu, jābūt stabiliem, ar pārliecinošu nākotni un redzējumu. Investīcijas vienmēr ir riskants darījums, tāpēc šo kredītu izanalizēšana ir samērā uzmanīga, apsverot gan priekšrocības, gan mīnusus noteiktā laika termiņā.

Vai nebanku kredīti ir uzticami
Ja agrāk kredīti un aizdevumi bija tikai banku pārvaldībā, tad pēdējo gadu laikā nebanku aizdevēju ir pat vairāk, kā banku, jo, pateicoties grozījumiem likumdošanā, par oficiālu finanšu aizdevēju var kļūt arī organizācijas, kas nav reģistrētas, kā bankas. Vairums šo kredītdevēju ir pretimnākošaki, piemēram, lielākajā daļā banku nav iespējams bezprocentu kredīts vai ļoti noderīgie atrais kredits internetā bez darba vietas, taču virknei nebanku kredītdevēju šie ir pašsaprotami darījumi, ar kuru palīdzību tie spēj piesaistīt vēl nebijušus, labi pelnošus klientus, kam nav iespēju aizņemties banku iestādēs.
Taču, vēl joprojām ir daudz jautājumu par to, vai kredītu noformēšana šādās organizācijās vai naudas aizdevums no privātpersonas ir pietiekoši drošs. Lai gan visu kredītdevējiestāžu darbu uzrauga rūpīga likumu sistēma un detalizētas kontroles no valsts pārvaldes puses, ir ieteicams par katru no kredītdevējiem apkopot detalizētu informāciju. Jo pretimnākošāki noteikumi kredīta noformēšanai, piem., ja ir pieejami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo ticamāk, ka kredīta noteikumi būs ar augstākiem komisijas maksājumiem, vai arī var būt negaidītas problēmas kredītu noformēšanas laikā, ar kurām nebūsim rēķinājušies. Šodien aizdevumi internetā kļūst aizvien stabilāki un izdevīgāki, taču, paplašinoties piedāvājumam, aizvien detalizētāk jāpievērš vērība katra aizdevēja reputācijai un sadarbības noteikumiem. Īstermiņa aizdevumi ir pieejami pie ļoti daudziem aizdevējiem, ikkatrs no tiem izstrādā aizvien ērtākus un izdevīgākus piedāvājumus, bet, lai izvēlētos drošāko, lētāko un vislabāko no kredītdevējiem, vēlams izmantot kredītdevēju salīdzināšanas vietnes, kur pārredzami varat iepazīties ar procentu likmēm, kredītu summām un klientu atsauksmēm.

Studiju kredīts un tā prasības
Ar pirmajiem kredītiem daudzi sastopas jau jaunībā, jo pirmais solis ceļā uz aizdevumiem ir studiju kredīts. Diemžēl studijas mūsdienās ir dārga, un tikai daži to var atļauties,maksājot no ikdienas ienākumiem, tādēļ virkne jauniešu vēršas pie kredītdevējiem, lai prasītu aizdevumu studiju izmaksu segšanai.
Kredīts augstākās izglītības iegūšanai visbiežāk ir aktuāls jauniešiem, kuriem vēl nav regulāru ienākumu, tādējādi ir būtiski, lai aizdevēja pakalpojumu klāstā ir iespējami krediti no 18 bez darba vietas, jo topošajiem studentiem vēl nav regulāru ienākumu, ar ko apliecināt savu maksātspēju. Studijas augstskolā ir ceļš uz stabilu, labi apmaksātu amatu, tāpēc, investējot izglītības iegūšanā tagad, un sniedzot palīdzību jauniešiem, kredītdevēju iestādes, varbūt, riskē, tomēr vienlaikus arī veido sadarbību ar nākotnē potenciālu, labu un maksātspējīgu kredītņēmēju, tāpēc aizdevums bez darba vietas studentiem var būt ne tikai sekmīgs darījums, bet arī tālredzīga sadarbības uzsākšana.
Tā kā virkne aizdevēju nodrošina aizdevumus jau no 18 gadu vecuma, var būt apstākļi, kad cilvēki agrā vecumā ir sabojājuši savu parādvēsturi vēl pirms iestāšanās augstskolā, tādējādi studiju aizdevuma saņemšana var būt liegta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi ir daudz mazāk iespējams. Tādējādi, vienmēr izraugoties aizdevumu, jāizsver ne tikai tā brīža prasības, bet arī mūsu topošie vai tālākie dzīves mērķi. Piemēram, ja grasāties gada beigās sākt studijas universitātē, izvairieties kādu laiku iepriekš noslēgt citas, riskantas kredītsaistības, par kuru apmaksu neesat pilnībā droši, jo iegūt kredītu mācībmaksas apmaksai būs daudz nozīmīgāk.

Kā paredzēt savus izdevumus un kredīta maksājumus, lai izvairītos no situācijas, kurā nevari atmaksāt kādu maksājumu?

Ko ņemt vērā pirms ņemat aizdevumu?
Ikmēneša ienākumu kopsumma – nekad nenoformējiet aizdevumu par lielāku summu, kā paredz Jūsu regulārie, stabilie ieņēmumi, pat, ja plānoti papildus ieņēmumi, neuzticieties tiem, ja šie ieņēmumi nav pilnībā garantēti.
Esošās kredītsaistības – pat ja kredītņēmējam ir stabili ienākumi, tie var būt nepietiekami, ja daļa šo ienākumu jau tiek izmantoti, lai segtu citas saistības vai ikmēneša rēķinus.
Iepriekšējās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau agrāk esat sastapies ar grūtībām atdot kredītu, izvērtējiet savu finansiālo situāciju krietni kritiskāk.
Aizdevuma nosacījumi – izvēloties kredītdevēju, nepaļaujieties uz reklāmu saukļiem! Vienmēr rūpīgi izlasiet katra aizdevuma nosacījumus, lai pārliecinātos, vai varēsiet tos izpildīt un apmaksāt visus rēķinus tiem noteiktajā termiņā un apmērā.
Aizdevēja reputācija – lai gan kredītu nozari regulāri kontrolē un pārrauga likumdošana un valsts institūcijas, vienmēr iegūstiet informāciju par aizdevēja reputāciju, lai Jūsu konfidenciālie dati un nauda būtu drošībā.

Kas jāievēro, ja kredīts jau ir noformēts?
Uzsākot jebkādas saistības ar aizdevēju, ikreiz rūpīgi sekojiet līdzi tā atdošanas termiņiem. Katra kavēta diena var radīt komisijas procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt pietiekoši informēts. Lai izsargātos no nepatīkamiem pārsteigumiem, veiciet savlaicīgu apmaksu un saskaņā ar vienošanos. Tāpat ļoti uzmanīgi sekojiet līdzi ienākumiem un ikdienas izdevumiem, lai būtu pārliecināts, ka spējat segt vajadzīgos maksājumus. Ja saredzat, ka ,iespējams, nespēsiet pildīt līguma prasības, savlaicīgi komunicējiet ar kredītdevēju, lai rastu kopīgu izeju, tādējādi pasargājot sevi no parādvēstures sabojāšanas. Aizdevēji ir ļoti atsaucīgi, lai atrastu abpusēji piemērotu izeju, tādēļ regulāri komunicējiet ar kredītdevēju un informējiet par potenciālajām problēmām.
Ja jums jau ir noslēgts viens aizdevuma līgums, katrā ziņā centieties izsargāties no jaunu kredītsaistību uzsākšanas, lai izvairītos no kredītgrūtībām, kredītu apvienošas un kredītu piedziņas. Apsveriet jaunas kredītsaistības tikai pēc tam, kad būsiet veiksmīgi apmaksājis iepriekšējos rēķinus un aizdevumus.

Kā izvēlēties piemērotāko aizdevumu tieši Jūsu vēlmēm un finanšu iespējām?
Lai padarītu vieglāku izvēli par izdevīgāko un piemērotāko kredītdevēju, vienmēr pārbaudiet visu aizdevēju programmas, apmeklējot aidevēju salīdzināšanas portālus vai katra aizdevēja mājas lapās sniegto informāciju. Tāpat allaž izanalizējiet Jūsu iespējas atmaksāt noteikto kredīta summu. Pat, ja kredītdevējs piedāvā lielāku kredīta summu, kā sākumā plānojāt aizņemties, nenoformējiet aizdevumu, par kura atdošanu nejūtaties pilnībā drošs. Īpaši uzmanieties, izvēloties ātros kredītus, kuru noteikumi ir neelastīgi.
Kredīti un naudas aizdevumi ir neaizvietojama mūsdienu finanšu sastāvdaļa. Daudzi pirkumi un ieguldījumi vairs nav atliekami uz rītdienu, tādēļ naudas aizņemšanās nenorāda uz sliktu izdevumu plānošanu vai nespēju apmaksāt savus izdevumus, jo katru no mums var skart neplānoti izdevumi, gadījumi un neveiksmes, kuros bez tūlītēja kredītdevēju atbalsta, nespējam nokārtot radušos situtāciju. Taču, neskatoties uz to, vai aizņemamies mazu summu ikdienas vajadzībām vai noformējam tūkstošiem vērtu aizdevumu automašīnas iegādei, daļa prasību paliek vienmēr aktuāli, – vienmēr aizņemties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas segt aizņemumu. Kredīts nav dāvana, un nevaram neievērot noslēgtās parādsaistības, neliekoties ne zinis par tām vai novilcināt uz vēlāku termiņu. Vienmēr atbildīgi izturieties pret savām šībrīža saistībām, lai neliegtu sev iespējas nākotnē, jo nenokārtots aizdevums šodien var liegt daudz izdevību un opciju tālākajā dzīvē, kad tas būs vēl vairāk vajadzīgs. Ikreiz plānojiet rītdienu un esiet gatavi gan labiem, gan negatīviem notikumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *