Palīgi sportošanas procesā: fitnesa klubi, trenažieri, personīgais treneris

Tam, ka kustēties ir ļoti svarīgi, piekritīs katrs. Un tādēļ arī ir tik būtiski atvēlēt laiku fiziskām aktivitātēm. Regulāri treniņi uzlabo imunitāti, ādas stāvokli un veselību: ir pierādīts, ka treniņi aizkavē paaugstināta asinsspiediena rašanos, mazina stresu, uzlabo vielmaiņu, sekmē pretnovecošanās procesus, uzlabo dzīves kvalitāti kopumā Un protams – treniņi palīdz ērtāk justies .

Regulāri treniņi spēj uzlabot Tavu dzīvi – cilvēks ir radīts lai būtu aktīvs, tādēļ treniņi liek justies daudz labāk, palīdz uzturēt labu veselību , nervu sistēmas darbību un sniedz neskaitāmus citus labumus. Tāpēc, ja pienācis laiks kaut ko mainīt savā dzīvesveidā, piemēroti treniņi noteikti būs pirmais solis pareizā virzienā.|Cilvēkiem ir svarīgi novērtēt fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienā un pieradināt gan sevi, gan atvases pie sportiska dzīvesveida – regulāri treniņi liek justies labāk un palīdz tikt veiksmīgāk galā ar dzīves izaicinājumiem. Treniņi dod gan prieku, gan uzlabo pašsajūtu. Treniņi palīdz mazināt atkarību veidošanās risku – piemēram, sportisks cilvēks daudz retāk lieto cigaretes, lieto grādīgos dzērienus un citas atkarību izraisošas vielas. Tāpat arī fiziski aktīvi cilvēki biežāk lieto veselīgāku uzturu, ir mierīgāki un ar optimistiskāki. Tāpēc – ja gribi krietni uzlabot vai mainīt dzīvesstilu.

Veselības un pašsajūtas uzlabošanai jāizvēlas mērenas intensitātes treniņi, kas paātrina sirdsdarbību . Tādam nolūkam noder tādi treniņi kā riteņbraukšana, pastaiga, nūjošana, dejas. Gada vēsajos mēnešos labs risinājums arī svaru zāle un sporta klubi, lai tiktu izmēģināti visdažādākie trenažieri. Ja ir grūti saprast, kādas aktivitātes būs atbilstošākās, var noderēt personīgais treneris. Personīgais treneris noder, ja vēlies saņemt individuālu treniņu plānu, sniegs konsultācijas, kā arī palīdzēs noteikt un sasniegt mērķus. Šādus pakalpojumus piedāvā gan sporta klubi, gan arī speciālisti, kuri nedarbojas nevienā konkrētā klubā.

Tas, cik bieži un ilgi būs treniņi, atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, kopējās slodzes, personas vecuma un dzimuma, mērķa, sagatavotības līmeņa, veselības stāvokļa. Izvērtējot visus šos aspektus, arī var noskaidrot, cik bieži būtu jāapmeklē fitnesa klubi un kādi trenažieri jāizvēlas. Visbiežāk treniņi sporta zālē ilgst no 40 līdz 90 minūtēm.

Plāno doties uz fitnesa klubu? Uzzini, kā atrast labāko!

Atkarībā no mērķa un vajadzībām jāatrod arī piemērotākā treniņu lokācija. Taču, kā to paveikt? Izvēle ir liela – fitnesa klubi ir visdažādākie un to sniegtās iespējas arī. Skaidrs – lai treniņos nepadotos un turpinātu iesākto, būtiska ir motivācija un apņēmība. Taču arī videi jābūt atbilstošai. Ja izvēlētā svaru zāle vai sporta klubs nebūs ar atbilstošu inventāru un jauku atmosfēru, motivācija ātri vien var noplakt.

Personīgais treneris – iegriba vai nepieciešamība?

Lai justos un izskatītos labi, dažkārt mums nepieciešami cilvēki – frizieris, masieris, jā, iespējams, arī personīgais treneris. Šie cilvēki gādā par mums, ieguldot savu laiku un prasmes. Tomēr mūsu labsajūta un sasniegtais lielā mērā atkarīgs no mūsu komunikācijas ar šiem cilvēkiem. Tādēļ arī atrast īsto treneri var būt patiess izaicinājums. Īstais personīgais treneris ne vien ir zinošs un pieredzējis – būtiski ir arī tas, kāda ir jūsu saskarsme.

Labi treneri savas zināšanas regulāri papildina, apmeklējot seminārus un apmācības. Ja plāno izmantot personīgā trenera pakalpojumus, pajautā, lai interesējošie fitnesa klubi informē Tevi par tur strādājošo treneru sasniegumiem un sertifikātiem. Tāpat, meklējot īsto treneri, pie katra no tiem ieteicams apmeklēt vairākus treniņus – viena reize arī var nebūt precīzs rādītājs. Tāpat jāņem vērā, ka katrs treneris darbā izmanto savas metodes – vienam kādi noteikti trenažieri šķiet labāki un efektīvāki par citiem, kāds cits uzskata, ka svaru zāle nav vieta atpūtai un neļauj slinkot. Tomēr arī šeit diez vai trenažieri un darba stils būs būtiskākais moments – būtiska ir arī pozitīva attieksme un iedrošinoša atmosfēra treniņa laikā.

Gribi sasniegt mērķi, nepadodoties pusceļā? Tad jāatrod svaru zāle un trenažieri, kas palīdz izbaudīt procesu! Par laimi, šobrīd tas nav tik grūti, jo dažādi fitnesa klubi pieejami daudzveidīgā klāstā.