SENIOR BALTIC SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS PIEDĀVĀ SERTIFICĒTU APRŪPI ALCHEIMERA PACIENTIEM

sociālās aprūpes namsTādas pazīmes kā aizmāršīgums, krasas garastāvokļa maiņas, šķietami nesenu gadījumu neatcerēšanās bieži liek domāt par vecuma radītajām izmaiņām. Tikai ļoti retos gadījumos tuvākie cilvēki spēj iedomāties, ka šie simptomi diezgan tuvu līdzinās tādas slimības kā Alcheimera pašām agrākajām pazīmēm.

Alcheimers ir kā viena no demences jeb nervu sistēmas traucējumu izpausmēm, bez tam ļoti progresējoša diagnoze un nepietiekamas aprūpes gadījumā slimniekam simptomi ir aizvien redzamāki.  Diagnoze Alcheimers veicina neatjaunojamus smadzeņu traucējumus, tādējādi vajadzīga savlaicīga tās konstatēšana.

Bieži Vien varētu šķist, ka Alcheimers un vairāki demences simptomi novērojami tikai vecāka gada gājuma cilvēkiem. Ir bijuši gadījumi, kad gados jauniem cilvēkiem nākas novērot agrīnās pazīmes, kas lielai daļai slimnieku varētu rādīties kā sadzīves un darba spriedzes blakusparādības. Vēl gan nav atklāts īstais saslimšanas izraisītājs, taču atsevišķi pētījumi atspoguļo, ka ir dažādi aspekti, kuri iespaido Alcheimera slimības attīstību. Iedzimtība, vecuma iespaids, slimības vēsture – tie pagaidām ir pētījumos akceptētie cēloņi, kuru ietekmē var rasties gan demence, gan arī Alcheimera slimība. Ja ģimenes lokā ir bijuši jau šādi saslimšanas gadījumi, kārtīgi jāseko līdzi tuvinieka uzvedības izmaiņām. Biežāk pamanāmākie simptomi ir saistīti ar pārmaiņām uzvedībā, nesaprātīgām un straujām garastāvokļa maiņām, nevarēšanu koncentrēties darbiem u.tml.. Kā viena no smagākajām saslimšanas izpausmēm ir tuvinieku neidentificēšana, nevarēšana sakoncentrēties pateikt savu domu, runas traucējumi . Viens no variantiem, kā palīdzēt Alcheimera slimniekam, ir speciālā sociālā aprūpe speciālistu kontrolē.

Senior Baltic ir sociālās aprūpes centrs, kur, sniedz nepieciešamo palīdzību ikvienam Alcheimera un Demences pacientam, sniedzot sociālo aprūpi. Ikvienam pacientam tiek tiek izstrādāts aktivitāšu plāns. Programmas ietvaros notiek arī slimnieku iesaistīšana ikdienā – trauku mazgāšanā, kopīgās maltītes gatavošanā u.tml.. Lai arī Alcheimeru un Demenci nav iespēja izārstēt, laicīgi to atklājot ir iespēja apturēt slimības gaitu un palīdzēt gan slimniekam, gan viņa piederīgajiem. Sociālā aprūpe ir ļoti būtiska šāda veida slimniekiem, tādēļ izvēlies Senior Baltic – sevišķi apmācīti speciālisti dos vajadzīgo sociālo aprūpi.